| cioco1tweety a întrebat:

Ce facultate poti urma daca urmezi un liceu profil matematica-informatica? spre ce domenii te poti orienta apoi?happy

Răspuns Câştigător
| stefytm a răspuns:

Politehnica in primul rand ti-as recomanda ...la automatica si calculatoare! e de viitor te asigur si in proportie de 90% ai si loc de munca dupa!

6 răspunsuri:
| AndrusKanu a răspuns:

Păi poţi să urmezi ce facultate vrei tu, din câte ştiu eu.

Shin
| Shin a răspuns:

Liceul nu conteaza cand te duci la facultate. Totusi, tinand cont de materiile care le faci intensiv in liceu, admiterea la facultate poate sa-ti fie mai usoara sau mai grea. De la mate-info o sa-ti fie mai greu sa mergi la Drept, Medicina, sau facultati care tind spre materii de profil uman.
Numai bine, Shin.

| Brigitta a răspuns:

Orice vrei tu. Si eu am terminat mate-info intensiv si acum-s la Business. La faculta totul se reia toata materia ce-ti trebuie. Nu se presupune ca toti elevii vin de la liceu cu profil economic.
Desigur daca vrei sa urmezi Literele te ajuta sa faci filologie la liceu.
Sau daca vrei medicina, farmacie sa faci bio-chimie in liceu.
Doar te ajuta. Dar nu e decisiv.
Totusi daca vrei sa ramai in domeniu poti alege: Informatica, Matematica, ceva economie (contabilitate, maketing, finante-banci, management...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa urmezi Politehnica cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Facultatea de Informatica sau Inginerie.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am sunt la liceu la profil mate-info...si nu stiu ce fac. sa aleg : mate-info.mate...info.sau automatica.thinking