| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Ce facultate recomandati pentru a urma domeniul poliției, ulterior, în afară de academie? Multumesc

3 răspunsuri:
| Adina5 a răspuns:

Drept

| 4evergentleman a răspuns:

Și peste 10 ani ne vei întreba aceeași întrebare? Că nu e prima dată când o faci!

| catalin09023 a răspuns:

Orice facultate de care are nevoie politia (informatica, economica, drept, electronica, sport =)
Tine cont ca atunci cand vei dori sa candidezi pentru un anumit post (de ofiter, avand studii superioare) vei candida pe loc cu acei care sunt deja in sistem dar nu sunt ofiteri/ chiar ofiteri. (agentii in principiu candideaza cu scopul de a avansa).
In concluzie, intai o facultate apoi astepti ziua cand se va posta vreun anume concurs. (Oricum cei din sistem deja vor fi stiut despre el). =)