| popescudorinel a întrebat:

Ce facultate sa urmez?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da de unde sa stim noi ce aptitudini ai tu si ce iti place tie sa faci?

| pirla a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa te faci. Daca vrei doctor trebuie sa urmezi medicina, daca vrei sa devii avocat sau judecator trebuie sa urmezi dreptul.Tu decizi ce vrei sa devii si dupa aceasta decizie iti alegi o facultate.

| Andi2003 a răspuns:

Daca iti place lingvistica du-te la cea de litere si limbi straine. Daca iti plac materiile socio-umane du-te la cea de psihologie. Daca iti place biologia si chimia du-te la cea de medicina, iar daca iti place matematica, fizica si informatica du-te la contabilitate.Si daca iti place desenul, du-te la facultatea de arhitectura.
Sper ca te-am ajutat.