| GigiDurul a întrebat:

Ce facultate să urmez ca să ajung să lucrez în Ministerul Educației?
Vreau să fac nişte modificări cu programa asta împuțită...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a schimba ceva iti trebuie putere politica, nu studii. Si ca sa obtii putere politica iti trebuie relatii si pile, asta-i realitatea, nu poti sa schimbii altfel sistemul. Insa probabil daca o sa aii foarte multa putere o sa uiti de schimbarea sistemului de educatie...

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde in ministerul educatiei? ca acolo lucreaza si ingineri, si ITisti si secretari si manageri samd...

trebuie in primul rand sa intri in politica nu sa faci o facultate ca sa ajungi atat de importanta incat sa ai puterea sa si modifici ceva.