| carmenatyla5689 a întrebat:

Ce facultate sa urmez ca sa am succes in Romania?
Nu stiu matematica in rest imi plac toate

4 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Medicina.Trebuie sa stii biologia foarte bine si niste chimie.

| carmenatyla5689 explică (pentru MyMindRules):

Si de ce toti medicii fug din Romania?! si cat dureaza facultatea de medicina?

| MyMindRules a răspuns (pentru carmenatyla5689):

Pentru ca afara salariul e mult mai mare ( aprox. 8000 de euro)facultatea dureaza 6 ani.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai,in ziua de azi, in Romania nu prea mai ai succes cu nicio facultate.Matematica este foarte importanta insa nu este vina ta ca nu stii[nici mie nu imi placeon the phone.Sa dai la medicina este iarasi foarte greu, in primul rand fiindca se fac 6 ani din cate stiu eu si nu stiu sigur daca sunt in total 6 ani sau pe langa astia, mai trebuie sa faci rezidentiatul inca 2 ani.Deci este foarte greu, in primul rand fiindca iti pierzi toata tineretea prin facultate, invatand etc si nu se merita, in Romania nici macar un medic nu mai este platit asa cum ar trebui.Doar cei mai destepti medici mai au acum salarii ceva mai mari dar este foarte greu sa termini o facultate atat de grea cu brio, sa iesi sanatos dupa atatia ani de invatatlaughing.Si trebuie sa iti placa foarte mult chimia si biologia, care nu sunt materii chiar atat de usoare, cel putin chimia, deci iti va fi foarte greu daca vei decide sa dai la aceasta facultatate.La drept sa nu dai nicidecum, fiindca e tara plina de avocati fara locuri de munca care au doar diploma insa stau acasa degeaba.Nu stiu,fa o facultate de limbi straine[asta doar ca sa fie facuta, sa te lauzi cu diploma, fiindca nici limbile straine nu prea te mai ajuta] sau da la jurnalism, dar nimeni nu iti poate garanta ca dupa ce vei termina, vei avea locul de munca asigurat.Vezi tu ce faci mai departe, poate te hotarasti in privinta unei facultati pana la urmahappy.