| Lowly a întrebat:

Ce facultate se poate face la fara frecventa in acelasi timp cu academia de politie?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti face orice facultate iti doresti.

| mixxjim a răspuns:

Orice facultate poti face, adica sa poti invata cum trebuie la amandoua. Depinde si la ce specializare esti la academia de politie. Dupa parerea mea, ca utilitate se poate combina bine cu ASE-ul sau cu psihologia, unele specializari de la ASE sunt chiar comode ca incarcatura a materiei de invatat. Depinde acum si de ce inclinatii ai tu sau idde de viitor, practic in politie, in special in criminalistica, e nevoie de specialisti in orice domeniu.

| d1nte a răspuns:

Drept! te va ajuta sa urci si in rang!+ca ai 2 studii superioare