| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Ce facultate te asigura ca nu vei fi somer?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Nici una. Poate Teologia, Academia Militara si Medicina.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca doar institutiile de invatamant superior din domeniul fortelor militare, de ordine si informatii si cele de medicina.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate facultățile sunt o loterie.
Pa, pa.

| Xname a răspuns:

La Academia de Politie si Academia Militara ai post garantat.

| ThePoet a răspuns:

Absolut niciuna!

| DEBrown a răspuns:

Garantie absoluta nu ai de la niciuna...doar daca esti foarte bun in ceea ce faci sau daca ai vreo pila, desi Academia de Politie, Academia Militara, Academia Tehnica Militara, Academia Fortelor Aeriene, Academia Fortelor Navale iti ofera post garantat. A, da, mai e medicina, dar care este foarte grea. happy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Oricare care dupa ce iesi pe partea cealalta a ei te-o invatat sa faci ceva manual.Ingineri,medici,chiar si brutari, toti sunt esentiali vietii.Cum se zice, de cand te nasti si pana mori ai nevoie de doctori brutari ingineri si popa sa te ingroape. Daca sti face ceva, fizic, la un moment dat cineva o sa aiba nevoie de cunostinte tale si o sa te angajeze.Gandeste-te,de ex., ca dupa al 2-lea razboi nu le-o trebui profesori de matematica sau economisti le-o trebuit ingineri sa le faca case, medici sa-i vindece si brutari sa le faca mancare cu care sa supravietuiasca.Asa ca orice sti face manual o sa te ajute sa te angajezi, fie la noi, fie in afara.

| Decrepit a răspuns:

Scoala Nationala de Studii Politice si Administratie
Facultatea de Studii Economice si Gestiune a Afacerii
Facultatea de Filosofie si Istorie
Facultatea de Relatii Internationale si Studii Europene
Facultatea de Management al Afacerilor

See what I did there?

| marcous a răspuns:

Niciuna. Nu mai suntem pe vremea comunismului. Chiar daca primesti o oferta sau chiar direct un post dupa absolvire asta nu inseamna ca nu poti ramane somer.

| Skrillex13 a răspuns:

Facultatea de drept, pentru ca tatal meu a facut-o si e avocat de foarte mult timp.

| cristinasotir a răspuns:

Orice facultate, daca o faci!