| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa fac ca sa ies producator de filme?

4 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Orice facultate care te va ajuta sa faci foarte multi bani. Cinematografie, daca vrei sa ai si idee despre domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Facultatea de Teatru și Film, secția: producție cinematografică/regizor, București.
Succes.
Pa, pa.

| alexam a răspuns:

Regie de film... cred. Adica pentru a deveni regizor. Producatorii sunt practic cei care produc, nu stiu pentru productie de film ce se studiaza, dar tot ceva pe acolo... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru producator de filme, nu trebuie sa ai o facultate, ci foarte multi bani.insa daca doresti sa te faci regizor, este util ceea ce ti-a spus legiuitoarea.