| Adrian4123 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa termini ca sa lucrezi ca IT-ist la o firma ca Microsoft? Credeti ca meseria aceasta are vreoun viitor?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Informatica.

| Adrian4123 explică (pentru mira):

Foarte complex raspunsul, m-ai lamurit cum nimeni pe pamantul asta nu putea! Multumesc mult! De acum tu esti fratele meu de cruce!

| suntserios a răspuns (pentru Adrian4123):

Ce vroiai mai mult de atat sa iti spuna? Exista 2 mari facultati. Cea de Informatica si cea de Automatica si Calculatoare care te pot pregati in domeniul asta. Ca sa ajungi la Microsoft si aici ma refer la Microsoft din State (nu call centrer ul de cacao din Bucuresti) trebuie sa lucrezi mult peste ce se face la o facultate, mult mai mult, enorm de mult.

| ElenaSA a răspuns:

Automatica si calculatoare, Informatica si Tehnologia informatiei de la Universitatea Bucuresti http://fmi.unibuc.ro/ro/prezentare/informatii_generale/

| Robo?elulAndroidDinTelefon a răspuns:

Informatica sau Automatica si Calculatoarele.