| dorin1997 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmez pentru a devenii director de vanzari sau specialis in relatii publice si cam cat se castiga in cele doua meserii?

Răspuns Câştigător
| Pisla a răspuns:

Pentru vanzari, iti trebuie specializarea marketing pentru ca vei invata despre tehnici de vanzare, pasi, ce inseamna o analiza a nevoii. sa termini o facultate 100% nu inseamna ca vei fi dir de vanzari, ci vei incepe de jos. castigul pe vanzari se calculeaza in general din salariul minim pe economie + bonusuri. partea rea e ca... poti sa da ff usor peste cineva fata o facultate care e bun vanzator.si sa ai concurenta.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să urmezi cursurile Facultății de Management și/sau Facultatea de Relații Publice.
Depinde de firma unde lucrezi, nu uita că toate facultățiile sunt o loterie, societatea nu oferă nimic.
Pa, pa.