| CARDHU a întrebat:

Ce facultatea trebuie sa fac sa devin un agent SIE?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula Academia Nationala de Informatii, dar se incadreaza si dintre civili, daca este nevoie de o anumita specializare. Numai bine!

| NOC a răspuns (pentru Ioandelasal):

Academia Nationala de Informatii s-o faci tu si pe urma sa ajungi la SIE. Tovarase, sa stii si tu ca Serviciul nu are locuri scoase la ANI, Academia respectiva - apartinand de SRI - pregatind ofiteri de contrainformatii, nu spioni.

SIE are propriul sistem de pregatire, scolile nefiind publice. Initiatorul trebuie sa aplice pe site-ul oficial - una din putinele metode de incadrare -, fiind contactat ulterior daca Serviciul are nevoie de capacitatile pe care acesta le are de oferit.

Vezi sa nu ti se urce la cap titlul de "expert TPU", abtine-te de la asemenea raspunsuri pe viitor.

| stpu a răspuns (pentru NOC):

Si o sa fii recrutat de pe site cand o sa ajung eu expert TPU tongue

| NOC a răspuns (pentru stpu):

Din moment ce asta e o metoda care se foloseste in prezent (si in alte tari), asta am spus.

Dormi in continuare, tara te vrea prost. Canta la alta masa si trolleaza fin dincolo ca stai prost cu intelegerea limbii romane.