| Lemonademaker7682gouer a întrebat:

Ce facultăți civile se pot egala cu cele din armată? De pildă facultatea de drept, altele?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate facultatile sunt egale ca nivel de studii, fiind studii superioare, doar ca sunt in domenii diferite.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca te referi la cei care pot fi incadrati in armata din surse civile!
Medici, asistenti medicali, contabili, etc.
Nu le stiu eu pe toate dar te poti inspira si pe aici: https://www.mapn.ro/cariera/personal_civil/index.php

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat sa-ti spun: se numeste "echivalare" si se face din "surse externe". Astia sunt termenii corecti.

| sierra1 a răspuns:

Cum adică "egalezi" dreptul cu facultăți din armată?