| Dalina27 a întrebat:

Ce facultati imi recomandati? (orice dar fara mate si numere laughing)
As vrea sa plec in strainatate la facultate. in belgia. stie cineva ce imi trebuie ca sa plec?

8 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

Realizezi ca toata lumea ar vrea acest lucru, dar foarte putini realizeaza.
So, trebuie sa stii franceza sa te descurci cat de cat, dorinta pentru. a invata si de obicei strainii(mai ales frantuzii)sunt rai cu romanii si nu cred ca acolo va fi chiar cum ai visat.
De asemenea iti trebuie sprijin, bani...nu-i chiar asa usor, dar daca vrei cu adevarat, sigur vei reusi.Conteaza enorm sa nu iti abandonezi visul!
Bafta.

| ICanSeeAll a răspuns:

Pai incearca sa te gandesti ce iti place mai mult, la ce ai fi buna. Daca iti place chimia, poti da la farmacie. Daca iti place engleza sau alta limba, da la limbi straine.Noi nu putem sa iti spunem la ce facultate sa dai; sunt extrem de multe si nu stim care ti se potrivesc. Daca esti foarte bun si iti place, in orice domeniu poti ajunge sus. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harvard, Oxford, Yale.

| IrisMov a răspuns:

Iti trebuie bani, putin creier si dorinta de a invata.
Bafta!

| Dalina27 explică (pentru IrisMov):

Nu ti trebuie cine stie ce bani. creier iti trebuie mai mult si daca nu aveam si dorinta asta nu cred ca postam aceasta intrebare tongue dar ma refeream la acte si alte chestii. multumesc oricum

| IrisMov a răspuns:

Iti trebuie bani, niste creier si dorinta de a invata.
Bafta!

| ioana8481 a răspuns:

Medicina