| GabenTheGamer a întrebat:

Ce facultati pot face de la profil stiinte sociale? Iar de la acele facultati ce job pot avea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face orice facultate vrei, important este sa obtii diploma de bacalaureat si sa reusesti la admitere.
Cel mai convenabil ar fi dreptul, daca te atrage asa ceva si esti dispus la multa munca, cu acesta poti ajunge judecator, procuror, avocat, notar, consilier juridic, secretar de consiliu local, toate profesii bine platite si bine vazute.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!