| stanciu2nd a întrebat:

Ce fel de intrebari se pun la testarea psihologica colegiul militar Dimitrie Cantemir? Intrebari despre tine, viitor, probleme? Sau ce?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

In fiecare an inainte de admiteri oamenii intreaba pe TPU de testare pentru ca au impresia ca se pot pregati.

Raspunsul e ca e o baterie complexa de teste pentru care nu te poti pregati decat daca esti vreun expert in testare psihogica si cunosti toate teste pe de rost sau esti in stare sa intuiesti itemii si profilul cautat de cei de la academie si sa iti corelezi raspunsurile cu profilul acela dezirabil.

Probabil au teste de IQ, personalitate, teste de integritatea + un interviu unde o sa disece daca ai mintit pe undeva si au locuri unde ceva nu bate.