| NumelePublicExistaInBazaDaDate a întrebat:

Ce fel de meserii considerați că se potrivesc pentru o fată timidă, care nu e foarte sociabilă, si căreia nu-i face plăcere să intre în vorbă cu clientul, să îl atragă, cum sunt extrem de multe joburi iî ziua de azi? Aproape totul se axează pe extrovertism, dinamism, spirit de echipă.

Și într-un final aveți sfaturi pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Somebodyღ a răspuns:

Iti poti invinge timiditatea practicand, contrar dorintei tale, o profesie care sa implice interactiune cu publicul, socializare. Nu cred ca este cea mai buna varianta izolarea, parerea mea happy Raspunsul meu deviaza cumva de la intrebare, dar ceva m-a facut sa ma duc cu gandul ca timiditatea este o problema cu care te confrunti. Nu stiu daca se poate vindeca complet, insa se poate slefui foarte bine. Din punctul meu de vedere, meseria de farmacist mi se pare una dintre cele mai frumoase.

7 răspunsuri:
| Balan_Caty_1998 a răspuns:

Bucatar

| RavenNymph a răspuns:

Ți-ași recomanda ceva mai profund. De exemplu scriitor sau pictor.
Bafta! happy

| Cristi_Iulian_1997 a răspuns:

Ai putea sa te angajezi la un salon de furmusete sau ceva de genul acolo se cere munca, nu sociabilitate.

| Peaches a răspuns:

Uite, fa-ti testul holland. Cred ca te-ar putea orienta. http://testholland.hol.es/testHolland/

| horia2012 a răspuns:

Job-uri online.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, ai putea sa-ti deschizi salonul tau propriu de frumusete.

| CataC a răspuns:

Buna

Orice nu implica munca cu publicul poate fi potrivit.

Ca principiu, trebuie sa inveti sa te adaptezi tu societatii, nu sa astepti sa se adapteze societatea la tine.
Nu trebuie sa fii deosebit de sociabila pentru majoritatea meseriilor, trebuie sa fii stapana pe meerie si sa poti purta o conversatie.

Cheers