| ElenaMaria201403 a întrebat:

Ce fel de ore se fac la stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Se fac orele care se fac si la filo, doar ca se pune mai mult accentul pe socio-umane decat pe limbi straine si romana.
Faci istorie, romana, sociologie, logica, psihologie, economie, geografie, muzica, desen. Mate, fizica, chimie si biologie faci pana in clasa a 11a. Bac-ul il dai la romana, istorie si la alegere intre ce am zis mai sus (logica, psiho, etc)

2 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

Materii specifice profilul uman precum Limba Romana,Limbile Straine,Istoria,Geografia insa accentul se pune mai mult pe materii socio-umane precum Logica, Psihologia, Filozofia, Economia, Sociologia.De asemenea si Limba Latina.

| DeathLord93 a răspuns:

Romana
Istorie
Engleza
Germana
Spaniola
Arte etc.