| florin616 a întrebat:

Ce fel de teste/examene se dau la facultatea de psihologie, doar scrise sau si orale? si cat de multe aproximativ pe sem?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Se dau si scrise si orale. Depinde cate cursuri ai in semestrul respectiv.Pot fi si 7-8 examene, dar nu toate de dificultate inalta.

3 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

La facultatea de psihologie a universitatii din Bucuresti, se pot da examene scrise sau orale, in functie de profesor. Eu in toti trei ani de licenta am dat doar doua examene orale (lasand la o parte colocviile, care erau doar ca niste discutii / prezentari). Marea majoritate a examenelor sunt scrise. Sunt cam 6-7 pe semestru, din cate imi amintesc.

| florin616 explică (pentru diaac):

Pana la urma dai mai multe examene scrise? a fost usoara materia? tu ce psiholog esti acum? ti-ai gasit de munca?

| mara10dk a răspuns:

Scrise si orale.