| Ge0rgika a întrebat:

Ce implica meseria de arhitect?

6 răspunsuri:
| Tsunade99 a răspuns:

Desen tehnic si matematica.

| comansorin a răspuns:

Arhitect, adica proiectezi pe hartie anumite cladiri si constructii deci ceea ce face el sunt schitele unei case sau unei cladiri... arhitectul poate face proiecte si pentru piete supermarketuri si altele... fara acordul arhitectului nu poti construi ceva deoarece inginerul nu stie ce sa ii puna pe muncitori sa faca, in meseria de arhitect iti trebuie :matematica (in primul rand ) fizica si chimie

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Hey,pai Matematica(Geometrie)+Desen!

| HabarNuStiu a răspuns:

Talent, rabdare si trebuie sa te dedici total acestei meserii daca vrei sa ajungi departe.

| Hybryd44 a răspuns:

Matematica spatiala o sa ajungi sa crezi ca esti reptilian

| geogeo_3328 a răspuns:

Mate si Fizica fffff muuuuullllllllttttaaaaaaaaaaaaaaaa si cum te incadrezi in spatiun pentru desene dar acu e netul stapan si sunt si multe programe pentru asa ceva. Dacati place ce faci efortul e nul!