| nevermind3322 a întrebat:

Ce inseamna mai exact profil REAL sectia STIINTE ALE NATURII? Banuiesc ca se face muulta biologie, dar se face si mate multa? Va rog, luminati-ma!

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Cam astea sunt orele http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/sn.htm
Faci mai mult Mate, Biologie, Chimie, Fizica, dar nici Romana nu lipseste.

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Vei face matematica, biologie, fizica, chimie, dar si romana, deoarece romana este esentiala.Probabil in primul an nu vor fi atatea ore de materii specifice realului, dar apoi, pornind din a 10-a numarul orelor va creste si se va pune accent din ce in ce mai mult.

| piticoth a răspuns:

Pai se fac 4 ore de matematica, 3 de chimie, 3 de fizica, si 2 de biologie, asa am avut eu in a 9 a. Mie una mi s-a parut destul de greu la mate si fizica in rest n-am avut probleme. happy

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Biologie, chimie si ceva matematica, dar nu foarte multa.
La mate-info se fac 5 ore pe saptamana, la stiinte ale naturii mai putin, in schimb faci mai multa biologie si chimie. (vreo 3 ore pe saptamana de fiecare)

| AndreeaBz a răspuns:

Profil real, se bazeaza pe stiintele exacte : mate, fizica, chimie, biologie big grin. si da faci mate intr-a 9a faci 4 ore pe saptamana, dupa nu mai stiuhee hee

| Megaquest a răspuns:

Sunt la stiiunte ale naturi clasa 9 si avem asa:
3 ore biologie
4 ore mate
4 ore romana
2 ore chimie
3 ore fizica