| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi să fii stabil financiar?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să ai un venit constant și să-ți poți plăti necesitățile de bază, ba chiar să te poți și „răsfăța" din când în când

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să îți poți plăti toate taxele, să nu ai datorii(sau sa le poti plati fara probleme), sa iti permiti o vacanta, sa ai economii in caz de urgente si economii in general.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru mine personal înseamnă să am un serviciu stabil de unde să fiu sigură că nu o să fiu dată afară și să câștig un salariu decent.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nimic nu e sigur, nici o meserie nu îți poate oferii siguranța că va fi bine, dovadă avem pandalia care e acum în lume

| Jokers666 a răspuns:

Sa imi permit sa am bani sa imi cumpar ce am nevoie

| anonim_4396 explică (pentru Jokers666):

Aici este problema noastră a oamenilor, de cât mai exact avem nevoie pentru a trăi, să poți să îți plătești taxele și impozitele datorate statului și referitor la economii aici intervine lăcomia din fiecare, unii ne mulțumim cu puțin, alții deși nici nu mai cunosc numărul conturilor și al proprietăților nu se opresc din adunat

| ovidiu29asd a răspuns:

Sa iti permiti sa cumperi produse sau servicii in functie de calitate, nu neaparat de pret. Bine, aici nu ma refer la geaca din piele de hamster, ci la lucruri normale, de exemplu sa nu faci contabilitate inainte sa te duci in Auchan sau in mall sa faci cumparaturi, sau sa nu optezi sa te duci in concediu in septembrie in loc de iulie sau august, doar pentru ca e mai ieftin