| lipsadeinspiratie a întrebat:

Ce inseamna targ de joburi?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Un fel de talcioc unde merge lumea sa se intereseze de servici, in general sunt firme care vor tineri cu studii superioare sa plece in strainatate.

| lipsadeinspiratie explică (pentru mgtow):

Mersi

| lipsadeinspiratie explică (pentru mgtow):

Si lant de supermaket ce este?

| mgtow a răspuns (pentru lipsadeinspiratie):

Mai multe centre comerciale gen carrefour, LIDL, METRO situate in multe locatii la nivel national sau international.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Era bine daca mi-o gaseam dar prefer sa vina rusii peste noi asa imi da camionul lor sa il conduc si o semiautomata, au de gand sa mai ocupe alt teritoriu acum.

| stlucian a răspuns:

Este locul unde firmele isi prezinta ofertele de serviciu disponibile in acel moment si nu numai.Se fac recrutari pentru diferite job-uri sezoniere (vara salvamari/ospatari/cameriste/bucatari/etc pe o perioada determinata).
In generel sunt prezentate job-uri cu profil bine determinat care cer anumite capacitati/studii/etc. fara o experienta mare(sau deloc) in domeniu prezentat.
Domeniile fiind foarte variate se numeste târg de job-uri/jobs.winking

| lipsadeinspiratie explică (pentru stlucian):

Avantajele participarii la targuri de oferte educationale va rog ajutati-ma. happy

| stlucian a răspuns (pentru lipsadeinspiratie):

5 avantaje pe care le avem atunci când alegem să participăm la astfel de evenimente.

1. Subiectul evenimentului – este uşor să alegem cănd este în aria noastră de interes. Cei ce organizează evenimentul cu siguranţă sunt bine informaţi, au interesul să aducă ceva nou în atenţia publicului care să crescă încrederea în produsele sau serviciile ce le oferă.

2. Speakerul şi experienţa sa – de obicei speakerii invitaţi sunt persoane cu rezultate dovedite în decursul carierei lor. Ai certitudinea că informaţiile pe care ti le oferă sunt corecte.

3. Networkingul – este plăcut să fii inconjurată de persoane care impart aceeaşi dorinţă de cunoaştere. Schimbul de informaţii aduce întotdeauna ceva nou. Nu rata o astfel de oportunitate.

4. Gratuitatea – astfel de evenimente sunt menite să crească încrederea în produsul sau serviciul pe care compania respectivă îl are. De aceea este oferit gratuit pentru tine dar cu costuri semnificative pentru furnizor.

5. Promoţii – participând la astfel de evenimente vă puteţi bucura şi de alte oferte gratuite sau promoţii.

Sursa: Carieră: 5 avantaje ale participării la evenimentele educaţionale | Unica.ro http://www.unica.ro/......28985.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://targuldecariere.ro/new/
(vezi jos)!

| Maioru a răspuns:

Un loc unde se strang mai multe firme care au nevoie de personal si vor sa angajeze oameni pentru diferite meserii si specialitati