| lelicicaleli a întrebat:

Ce invata ca s-a ajunga farmacist? E foarte greu, daca memoria nu chiar e buna? Ajutati-ma, nu stiu ce sa fac, sa dau documentele la farmacie sau nu!

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

La farmacie nu e de toceala, trebuie sa inveti totul logic! Cel putin in cea mai mare parte.

Din cate stiu la admitere se da chimie si biologie

| croissant a răspuns:

Adica ce facultate, facultatea de medicina si farmacie. Studii de licenta/zi durata 6 ani + stagiatura (2 ani). Este destul de greu.

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Trebuie să şti chimie şi biologie şi trebuie să ai şi cap, pentru a putea reţine cum şi pentru ce e fiecare medicament.

| lelicicaleli explică (pentru PufuleţiCuCaramel):

Ma pricep in biologie si chimie, dar totusi ma tem sa nu reusesc!

Răspuns utilizator avertizat