| anonim_4396 a întrebat:

Ce iti trebuie ca sa devii detectiv FBI, ce scoala trebuie sa urmezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

FBI este in America, CSI lucreaza, se ocupa cu spionii din europa infiltrati in America. Poate unul CSI pentru ca FBI trebuie sa ai sange de american iar asta nu vad cum. In primul rand oriunde te-ai duce, iti vei da juramantul ca nu vei da gresi sau nu esti vreun spion. Trebuie sa stii desyul de multe limbi straine. Sa fi dur, trebuie sa fi sportiv, sa faci miscare, k1 sau box, arte martiale sa stii sa te aperi. Vei invata tot felul de lucruri importante pe care trebuie sa le urmezi. Va trebui sa ai acel certificat pentru tragerea cu pistolul... sunt multe alte lucruri.
Dar cele enumerate mai sus sunt importante atat pentru partea masculina cat si pentru cea feminina.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru început trebuie să obții viza/cetățenia americană și apoi să urmezi o școală de profil, și asta dacă este posibil.
Sfat: vezi că filmele nu sunt aceea ce par a fi!
Pa, pa.

| TofanCristi a răspuns:

Armata > Soldat > Cetatenie Americana (optional) > Antrenamente Obositoare > Demisionezi de la FBI si te duci la CIA > Demisionezi de la CIA si te duci la MI-6 > Demisionezi de la MI-6 si mergi la KGB.
Aşa e cel mai bine!

| AsafteiAndreiDaniel a răspuns:

Academia de Politie SUA, dar n-o sa fii direct detectiv, o sa incepi cu o functie mai mica, dar aici iti trebuie' o minte geniala, sau poti sa te faci HACKER si sa flodezi site-ul lor si o sa te ia in sluja lor. happy

| ℓσяєภยş a răspuns:

Academia de Politie SUA happy

| Czoky a răspuns:

Academia de Politie SUA, dar n-o sa fii direct detectiv, o sa incepi cu o functie mai mica, dar aici iti trebuie' o minte geniala, sau poti sa te faci HACKER si sa flodezi site-ul lor si o sa te ia in sluja lor. happy