| AdelinaC a întrebat:

Ce job pot cauta ca sa am un salariu de la 2700-3000 de lei?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In primul rând ce stii să faci? Nu iei salariul ăsta pe ochi frumoși.

| AdelinaC explică (pentru darrio2007):

Termin rezidentiatul dar pana nu imi vine codul de parafa nu pot profesa si nici sa stau degeaba acasa nu pot. Mai am master de ingrijiri paliative. Ma gandeam sa gasesc intre timp ceva cu un salariu de 2700-3000 net ca sa ma pot intretine 4-6 luni pana vine codul. Ma gandeam registrator, receptioner, sau ce as putea sa mai caut pe la o farmacie gen reprezentant medical. Am dat niste mailuri la farmacii dar nu a raspuns nimeni, de pe ejobs nu medijobs nu m-a contactat nimeni si crede-ma ca nu am CV-ul sarac

| darrio2007 a răspuns (pentru AdelinaC):

Am aplicat si eu candva la ejobs si primeam e-mail cu oferte de munca total diferit de ceea ce scrisesem eu. M-am lipsit.
Mai incearcă.
Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e un salariu enorm. Depinde ce știi să faci.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Salariile din Romania nu fluctueaza atat de mult in functie de ocupatie, cat in functie de zona.
Cauta o zona buna si vei avea salariu bunicel.
Daca esti prin Constanta, Suceava, Bistrita, Bucuresti... Fara CV impresionant sau pile prin institutii, nu prea pupi salariu ok.

| Frank51 a răspuns:

Nu cred că există joburi cu salarii mai mici de atât. Am o prietenă care lucrează la draxlmier la ornamente și ia 3000. Cam la orice fabrică iei minim 3000.

| darrio2007 a răspuns (pentru Frank51):

3000 lei brut.

| AdelinaC explică (pentru Frank51):

Brut sau net?

| Frank51 a răspuns (pentru AdelinaC):

Cum să iei 3000 brut când minimul pe economie e 3300 brut? Nu e logic că vorbesc de salariu net?

| Sophieka a răspuns:

In mall ai sanse la un salariu de 2700, ca vanzatoare sau in fabrici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai pretenții prea mari de la viață.

| ALM2000RO a răspuns:

E puțin cât zici, majoritatea joburilor mai de jos, ca să zic așa, oferă cam atât. Dar suma e foarte mică dacă dorești independență financiară, mai ales dacă stai într-un oraș mare.

| Celdrept a răspuns:

Poți avea chiar mai mult draga mea la Lidl ca lucrător comercialhappy

| GandaIf a răspuns:

Programator

| Itsmesoitsok a răspuns:

Depinde de ce stii sa faci. De la lucrator comercial la agent call center sau agent de vanzari. Si da, depinde de zona. Se poate, fa un cv bun pe site-ul europass si aplica pe ejobs la joburi