| Ankiss123 a întrebat:

Ce job-uri pe timpul verii as putea avea la varsta de 16 ani?

3 răspunsuri:
| junkyx a răspuns:

Sa lucrezi ca barman ospatar la inghetata la un fastfood meseri mai usoare

| myhaytzu a răspuns:

Nu dau prea multe detalii insa pe timp de vara la 16 nu poti lucra decat la negru eu am gasit eram platit 9 milioane pe luna si aveam si cazare nu era grea munca insa nu vreau sa spun unde iar cand era week-end sau sarbatori si vruiai sa lucrezi iti datea 50ron pe zi de asemeanea daca vreamea nu permitea de exemplu ploua stateai acasa si luai bani pe ziua aia.

| Alomateca a răspuns:

In mod normal munca se incepe la 18 ani, cea la 16 ani considerand-o ilegala.Dar poti sa vinzi oricand marijuana printre blocuri!