| razvanhollywood165 a întrebat:

Ce joburi sunt asa unde lucrezi mai retras? Sa fii doar tu cu seful? Ca mie imi place mai mult singur, nu-mi place printre oameni ca sunt introvertit 100%.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă-ți un pfa sau careva din familie își face și ești și tu pe acolo

| Lioana a răspuns:

Ajutor de topograf

| DjSannan a răspuns:

Există mai multe joburi care ar putea fi potrivite pentru cineva care preferă să lucreze singur sau într-un mediu mai retras. Unele exemple pot include:

Programator sau dezvoltator de software
Scriitor sau redactor
Cercetător sau analist de date
Proiectant sau arhitect
Artist sau designer
Contabil sau specialist în finanțe
Căutător sau explorator de resurse naturale
Inginer sau tehnician specializat
Acestea sunt doar câteva exemple și există multe altele. Este important să căutați un job care se potrivește stilului dvs. de lucru și care vă permite să vă folosiți abilitățile și interesele.

| razvanhollywood165 explică (pentru DjSannan):

1proiectant cum lucrezi singur? esti inginer si esti in fabrica banuiesc si cred ca mai ai de a face si cu fabrica, 2. redactor cum ajungi? sunt sanse? 3. explorator de resurse naturale se gasesc joburi? ca nu prea am auzit 4.

| DjSannan a răspuns (pentru razvanhollywood165):

Se poate la toate sa lucrezi singur, doar la inceput, cat esti incepator trebuie sa fi pe langa oameni sa te invete. Dupa faci si singur

| Trixt3r a răspuns:

Free lancing-ul este cea mai buna soluție în cazul de fata, dacă nu ești îngrijorat de lipsa vechimii pe cartea de munca și de asigurarea de sănătate.

Ca "liber profesionist" poți face cam orice, poți face conturi la jocuri online pe care sa le vinzi, poți sa faci bannere și alte lucruri.

Există și multe diplome pe care le poți face online gratuit cu ajutorul google spre exemplu (exista și altele), care apoi iți oferă o certificare google la finalul cursului, repet, gratis - certificare pe care o poți folosi în multe domenii de activitate online ca liber profesionist.

https://skillshop.withgoogle.com/

Totuși, dacă ești introvertit, iți sugerez sa încerci sa lucrezi în orice colectiv pentru a te ajuta cu asta, altfel pe viitor o sa fi și mai retras/antisocial.

| floareaalbastraa25 a răspuns:

Gaseste un loc de munca cu posibilitatea de a lucra de acasa si te ajuta

| Batters67 a răspuns:

Remote (de acasa) dar tot cred ca va trebui sa te deplasezi din cabd in cand la firma respectiva