| Upz0r3 a întrebat:

Ce joburi sunt mai bine platite in afara de cele care au legatura cu informatica, biologia, chimia si toate de pe domeniul acesta?

5 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Avocat,procuror,judecator etc.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Medic (nu la noi în țară, în America mai bine), actor (tot în alte țări, mai bine în Spania în telenovele), avocat (a lui Gigi Becali) și tenismen sau fotbalist, oriunde. Sper ca ti-am fost de ajutor ^^

| MariusGomoi a răspuns:

Doctor sau asistenta

| MauriceCorelli a răspuns:

^ Ce a zis tipul de mai sus, dar el a uitat sa mentioneze ca pentru a ajunge in pozitiile acelea de unde se iau banu' gros (desi ca procuror/judecator lucrezi la stat, deci nu as recomanda deloc, deoarece ai salariu fix) ai nevoie fie de niste capacitati proprii extraordinare, fie de pile in cascada pentru a ajunge intr-un loc unde chiar sa invarti bani buni. Fara incredere in sine inumana, pricepe si multa ipocrizie nu ajungi un avocat de succes.

Alta chestie interesanta, dar la care accezi doar daca esti priceput e consultantul financiar. Normal, un consultant financiar e strans legat si de domeniul juridic, deci plusezi pe langa cunostintele extrem de vaste de economie, cu cele juridice aici. Unde nu ai nevoie de pile, ai nevoie de o logica de fier si de gandire analitica. Ambele, usor de deprins.

Si lucrand la cazino-uri se pot castiga bani chiar buni. Un 30-40 de milioane lunar se iau fara probleme, si nu fiind crupier, ci undeva mai jos.

| Zambareata1000 a răspuns:

Medic