| Lightning1997 a întrebat:

Ce joburi temporare, cu prezenta fizica, cu plata la final de zi cunoasteti?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cele ilegale (la negru), ca altfel nu te poate platii nimeni la sfarsitul zilei.

| dullcat a răspuns:

De ce ai vrea munca la negru? Pana si cu contract isi bat joc de tine, daramite la patroni, cu ziua.

| Frank51 a răspuns:

Coșar

| StimabiluI a răspuns:

Sunt cam puține opțiuni în ziua de azi. Ar fi munca zilieră din agricultură, construcții și meserii, probabil ar intra și meseriile unde se primește bacșiș, în afară de salariul lunar.
Deci practic, mai mult munca la negru.

| Bologran a răspuns:

Doar munca de zilier. Sunt muncile sezoniere din agricultura. Dar nici acolo nu sunt tote cu plata zilnica.