| karina1997 a întrebat:

Ce liceeu trebuie sa urmez ca sa ma fac medic veterinar?

10 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Pai poti merge la orice liceu, ideal ar fi sa mergi la profilul Stinte ale naturii.Acolo studiezi materii de care vei avea nevoie in facultate: biologie, chimie, fizica.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De principiu nu conteaza liceul. Totusi eu as fi urmat un liceu ori sectie de biologie, te ajuta mai mult la facultate. Succes!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Orice liceu, obligatoriu Facultatea de Medicină Veterinară.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Un liceu cu specializarea "stiinte ale naturii"

| cornculapte a răspuns:

Profilul bio-chimie cred ca ar fi ajutator. Pentru a deveni medic veterinar trebuie sa mergi la facultatea de medicina, iar acolo iti trebuie biologie si chimie, deci profilul bio-chimie ar fi cel mai potrivit.

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Orice liceu
daca la medicina veterina se da admitere trebuie sa faci liceul la un profil cu Chimie - Biologie

tu poti face ce profil vrei tu si apoi sa dai adminitere sau sa intri cu media din liceu dar acolo sigur trebuie sa stii chimie si biol

| Ramona_5995 a răspuns:

Trebuie sa urmezi un liceu care sa aiba un profil gen "chimie-biologie" deoarece o sa te ajute mult la facultate big grin
happy
Dar facultatea e obligatorie, Medicina Veterinara tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricare, dar in special, ti-ar trebui un liceu cu anatomie multa, pentru ca la facultate o sa ai nevoie de anatomiehappy

Succes!

| ptvoi a răspuns:

Eu sunt la stinte ale naturii, am 2 de chimie, 3 de fizica si 2 de bio.Sunt pe a noua dar consider ca pentru profilul acesta sunt putine orele de chimie si de bio, dar mate si romia am 5 ore pe saptamana, ar fit rebuit s a fie invers eu de aceea am ales profilul, nu stiu poate se schimba din a zecea.Liceul nu valoreaza prea mult, succes in continuare

| butterflyy a răspuns:

Nu conteaza ce liceu urmezi, dupa terminarea liceului iti alegi facultatea de medicina veterinara.