Întrebare recomandată | Deidara554 a întrebat:

Ce liceu ar trebui sa urmez pentru a deveni veterinar? De exemplu, daca il stiti pe Jackson Galaxy de la emisiunea "My cat from hell", specialitatea lui sunt pisicile.As vrea si eu sa devin ca el, dar m-ar interesa cainii happy.

Răspuns Câştigător
| xSkittlesFox a răspuns:

In primul rand ca sa devii veterinar, ar fi ok sa termini stiinte ale naturii [ ca liceu] nu de alta da' ar un camp larg de materii si atunci chiar daca te razgandestii poti sa devii orie, si dupa facultatea de medicina veterinara happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca să ajungi medic veterinar trebuie să faci Facultatea de Medicină Veterinară!
Despre ce vorbim?
Pa, pa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Pentru a deveni veterinar trebuie să urmezi Facultatea de Agronomie.
Pa-pa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Un liceu anume nu stiu, probabil un profil real-umanist, apoi facultatea de medicina veterinara-pentru medic. Dupa liceu, cu bac.luat,te poti inscrie la o scoala post liceala veterinara, pentru tehnician\asistent veterinar.

| Dali15 a răspuns:

Orice liceu care are profil "bio-chimie" sau stiinte ale naturii ( e tot aia ) dupa care mergi la medicina si dupa 2 ani de medicina generala te specializezi pe veterinara.