| TheTimeKiller a întrebat:

Ce liceu trebuie sa fac sa ma fac politist? Daca ma duc la militar nu ajung politist, idei va rog big grin

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Nu iesi politist dupa liceu, indiferent de liceu.
Trebuie sa termini un liceu oricare, si sa promovezi examenul de bacalaureat.
Apoi pentru agenti sunt scoli de agenti la Campina si Turda (sau Campia Turzii), iar pentu ofiteri este Academia de Politie din Baneasa.
Bafta

2 răspunsuri:
| Gabbriell a răspuns:

Nu trebuie sa faci un liceu anume.
Tu iti urmezi liceul actual indiferent ce profil are, trebuie sa termini liceul cu diploma de bacalaureat.
Pe urma urmezi o academie de politie, se face concurs de admitere in functie de cate locuri dispune.

| Dlk_Flory_1991 a răspuns:

Trebuie sa vi la Campina la Scoala de Politie Vasile Lascar daca ai nevoie de cazare sa imi spui ca stau in campina laughing))