| AlinaMarianaIipc a întrebat:

Ce liceu trebuie sa urmezi pentru meseria de profesor de biologie? Chiar mi-as dori locuiesc intr-un oras micut si nu stiu la ce sa dau! Help-me!

7 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Liceul nu are importanta, oricum ceva pe profil real, ori stiinte ale naturii ori mate-info si pe urma, Facultatea de biologie (3 ani), din cadrul universitatii, si pe parcurul facultatii sa urmezi si cursurile modulului pedagogic.

| rosto a răspuns:

Nu prea conteaza liceul, dar oricum, de preferat profilul bio-chimie, dar ca sa fii profesor trebuie sa ai si o facultate. Cred ca ai putea merge la facultatea de biologie. happy

| UNfriendLY a răspuns:

Liceu pedagogic

| csintalan a răspuns:

Dupa liceu facultate dar min 4 ani zii.

| florin1979 a răspuns:

Liceu? liceul nu prea are importanta! cauta ceva cu profil chimie biologie sa ai multe ore de biologie pe saptamana! cel mai important este facultatea pe care vrei sa o urmezi ceva cu profil de biologie. doar cu liceul nu poti fi profesor de biologie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sn

| AlinaMarianaIipc explică:

Stiu as opta spre stinte ale naturii... Dar parca nu mi-ar placea!