| anonim_4396 a întrebat:

Ce limba straina vi se pare mai de viitor in Romania dintre araba, chineaza si japoneza?(Aduceti argumente) Dar care vi se pare mai usoara? Dau funda pentru cel mai complet raspuns!

Răspuns Câştigător
| LadyMelian a răspuns:

Sincer? Niciuna.Dar totusi exista posibilitatea sa fie chineza din cauza valului de muncitori chinezi de la noi din tara.
Personal am studiat 7 ani japoneza si din cele trei pot spune ca japoneza e cea mai usoara.

5 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Foarte mulți chinezi se mută în România, făcându-și afaceri aici și cred că vor face ceva cu România dar dintre cele 3 e cea mai grea limbă.

| sublime89 a răspuns:

Chineza e cea mai de viitor pentru ca din ce in ce mai multi chinezi vin in Romania cu afaceri si tot felul. Si China va ajunge cea mai puternica economie din lume in cativa ani. Cat e de usoara sau grea pe langa celelalte nu stiu. Sigur e grea oricum. Toate 3 sunt grele laughing

| Naяutσ a răspuns:

Cred ca chineza, cred ca e mai usoara araba sau japoneza decat chineza.

| iZberg a răspuns:

Nici una, English first (1)

| RD_Andreea_1998 a răspuns:

Chineza,sunt foarte multi chinezi care se muta in Romania si isi fac afaceri aici!