| GraveDigger91 a întrebat:

Ce limbi îmi vor fi cele mai utile in viitor? Și de ce? Dau funda

4 răspunsuri:
| ChiukiuHamsler a răspuns:

Depinde daca o sa pleci din tara si unde, in acest moment cea mai importanta limba este engleza.

| romeo78 a răspuns:

Ceea ce a fost util în ultimii 300 de ani, mai ales: franceza, engleza și germana! Sunt limbi universale, mai ales primele două folosite pe întreaga planetă!

| mgtow a răspuns:

Cea mai misto limba internationala e engleza americana

| flixbuster a răspuns:

Fara alte precizari suplimentare din partea ta (de exemplu daca ai rude in Germania si vrei sa emigrezi acolo e clar ce limba ar trebuie sa inveti), generic vorbind:

1. Engleza: cata vreme USA detin puterea (ca ne place sau nu), va fi limba nr. 1 pentru business. Rusii si chinezii invata engleza mai mult decat invata americanii rusa si mandarina;)

2. La alegere intre spaniola si mandarina - pe baza numarului de vorbitori ai limbii respective. De aici: http://www.babbel.com/en/magazine/the-10-most-spoken-languages-in-the-world