| GraveDigger91 a întrebat:

Ce ma pot angaja cu diploma de tehnician in hotelarie? Dau funda si multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice post la hotel, de la portar, cărat bagaje, recepție, comisionar, șef de tură, gestionar.

| Wr3nch a răspuns:

Ce job poți avea?

Recepționer/ șef recepție
Cameristă/ guvernantă (șefa cameristelor)
Bagajist

| Sophieka a răspuns:

Pai nu ati facut practica la hoteluri? Sau vrei sa urmezi acest profil?

Poti avea job-urile enumerate de colegul Wr3nch si eventual sa avansezi daca esti serios, constiincios si mergi mai departe la o facultate in management hotelier sau facultatea de business.