| andaajsajsjas a întrebat:

Ce ma pot face daca termin facultatea de Geografie, si exista un job care plateste bine sau nu?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesor, meditații sau iti deschizi o agenție de turism

| SuNaM a răspuns:

Intrasem și eu dar nu am mai fost pentru ca era problema cu ce poți deveni. Practic ar fi profesor, ghid turistic autorizat, poți lucra la o agenție de turism, poți cred ca face și ceva cursuri de inginer geodez ( ala cu cadastru), poți sa te angajezi la meteo sau la seismologie. Dintre ele, cele mai bine plătite ar fi agent de turism, ghid turistic( dacă îți convine sa fii plecat) sau profesor, dar nu la început, după 10 ani asa. La început salariul e destul de mic.