| Raluca_6071 a întrebat:

Ce materii imi trebuie pentru a deveni desinger?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Anchyy18 a răspuns:

Desen, matematica, ed. tehnologica( doar partea de desen grafic) si cam atat
sper ca ti-am fost de ajutor:*
funda?batting eyelashes

8 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Pai, dehh...nu se prea fac prin scoala... Cei care dau la arhitectura, design in Bucuresti (AUIM) o sa-i vezi in week-end prin Gara de Nord cu sulul si T-ul in spate caci merg saptaminal la pregatire cam cu 1-2 ani inainte.In principiu proba de admitere cere desen, desen si iarasi desen plus o mapa cu 20 de lucrari de grafica diverse obiecte. Intra pe http://www.uauim.ro/admitere/ si o sa-ti dai seama.

| Nastia a răspuns:

Desen, imaginatie si lucrul in diferite programe

| Anchyy18 a răspuns:

Desen, matematica, ed. tehnologica(doar partea de desen grafic)
sper ca ti-am fost de ajutor:*

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Matematica, istoria artei...tot ce apartine de arta straight face
Baftawinking

| marius577 a răspuns:

Desinger? Daca e Designer stiu eu ca desenul, si sa te ai bine cu foarfecele, cu acul, ata etc. Daca e Desinger chiar nu stiu.

| SlowLikeSnow a răspuns:

Pai daca le desenezi desen si daca le si croiesti croitorie, matematica...

stiu si eu big grin

| YqLmX a răspuns:

Multa experienta in photoshop minim 2 ani(asta daca vrei sa fii designer pe forumtongue)

| VisualBasicExpert a răspuns:

Creier laughing