| Osyyy a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a ll-a si a lv-a?

2 răspunsuri:
| yutsa a răspuns:

Romana,matematica cunoasterea mediului, religie, engleza de pe clasa aIIIa, ed. fizica. Sper ca le-am zis pe toate.

| Pascu_Bianca_1990 a răspuns:

Buna! Eu am trecut de cele doua clase si pot sa iti spun ca in a doua o sa ramaneti cu aceleasi materii ca si in clasa intai, dar (acum depinde de scoala), s-ar putea sa faceti si educatie civica.De obicei se adauga si o materie optionala cu un subiect ales de invatator(invatatoare).In a patra o sa mai fie si istoria si geografia, doua materii frumoase, ambele despre Romania.Succes!