| anonimaaa1206 a întrebat:

Ce materii se studiaza la facultatea de Asistenta Medicala Generala?

Răspuns Câştigător
| GabrielaaGbai244 a răspuns:

La facultatea de Asistență Medicală Generală se studiază o varietate de materii care pregătesc studenții pentru a deveni asistenți medicali calificați. Aceste materii includ anatomie, fiziologie, patologie, farmacologie, igienă, nursing, psihologie medicală și multe altele. De asemenea, studenții vor avea și stagii practice în diferite domenii medicale pentru a-și dezvolta abilitățile practice.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

In principal materii de nursing (adica inveti despre toate bolile posibile dar mai mult partea de ingrijire a pacientului, inclusiv tehnicile pe care le aplici), farmacologie, semiologie si mai sunt si materii de umplutura gen comunicare, psihologie, legislatie sau engleza

| Tputpu35 a răspuns:

Poti suna la facultatea respectiva, si mai mult ca sigur te vor lamurii