Întrebare recomandată | andreea964 a întrebat:

Ce materii se studiaza la Postliceală, la asistent de farmacie? Ofer fundă.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Se fac cateva din materiile care se fac la medicina dar mult mai lejer. Degeaba ti-as da nume pentru ca nu cred ca ai stii la ce se refera dar se pune mare accent pe chimie, asa ca ai face bine sa ai niste baze solide in asta. Pentru ca "se intra direct in paine", nu se mai invata bazele.

| alexbit90 a răspuns:

Uite aici ceva informatii :) http://www.scoalacronos.ro/......riere.html