| simizmarius123 a întrebat:

Ce materii trebuie să știe un IT / Programator
Ed: ( Matematica, Romana, Fizica, Biologie etc. )
Dau funda dacă îmi dau seama cum

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Niciuna din alea, trebuie sa stii sisteme de operare si programare.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Mai bine zis "Informatica" = Html, Phs, java, C++, Python, Pascal etc. Un limbaj de programare acolo. Sau macar sa il inteleaga daca nu il "stie".

| Violleta2022 a răspuns:

Matematica, mult, foarte multa matematica, ca sa stie sa aplice formule matematice in programare.

| ruddy a răspuns (pentru Violleta2022):

Stii macar ce vorbesti acolo? trebuie sa stii matematica de clasa 6 laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru ruddy):

Evident ca stiu, doar platesc programatorii.
Probabil ca tu nu ai habar ce inseamna progarmare, daca ai ramas intepenit la clasa a 6-a, de aici si perla cu care ti-ai dat in cap.