| Ramo137 a întrebat:

Ce meseria as putea sa aleg daca, ca hobby.uri am asa: desenez, imi face placere sa desenez in creion, schite, dar nu.s profesionista.
Ador cainii, stiu multe chestii despre ei. Dar doar ei..nu alte animale.
Si psihologia. Sunt o persoana comunicativa, imi face placere sa dau sfaturi si sa ascult problemele oamenilor.

Pe langa astea, habar n.am ce as putea sa ma fac. Dau fundaa

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde ai un viitor si ce isi place cwl mai mult

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Psiholog
Poti face desene sau portrete
Poti sa coafezi caini daca stii
Poti sa te faci veterinar, dar genul de veterinar care se ocupa doar de caini.
Nu prea stiu ce ai putea sa te mai faci.
Funda?

| ivanhoe a răspuns:

E frumos sa stii sa desenezi, sa cunosti multe lucruri despre unele animale si sa asculti problemele oamenilor, sa le dai sfaturi bune.
Trebuie sa fie ceva din toate astea care sa-ti placa mai mult. Important e sa faci totul din pasiune. Incearca sa devii un profesionist in unul dintre aceste domenii daca nu chiar in toate. In timp, totul va veni de la sine.

| Florin458 a răspuns:

Pai poti alege:

-profesor de desen, asta daca vrei sa lucrezi in alta tara, la noi salariile sunt cam prea modeste
-designer intr-o firma de jocuri.La noi ca idee un designer bun in IT dupa ceva experienta ajunge lejer la ~1.000 $/luna

-veterinar
-dresoare de caini

-psiholog

Mult succes!

| Ramo137 explică (pentru Florin458):

Multumesc la fel! big grin

| Sun_Choi_2000 a răspuns:

Psiholog,veterinar,profesoara de desen. Exact asa sunt si eu. Si as vrea sa fiu una din cele trei. Mai mult prima.a doua nu cred ca pot. Iubesc prea mult animalele si nu pot sa vad cum mor in fata mea. Mai bine nu. Gandeste-te la ce poti face pana la capat. Psiholog ai cele mai multe sanse..cred eu. Succes cu gasirea raspunsului cel mai bun!

| Ramo137 explică (pentru Sun_Choi_2000):

Da prima. multi au facut facultatea de psiho si n-au ajuns nimic, iti trebuie multi bani pentru a ajunge ceva cu asta. :/ e aiurea oarecum.
Profesoara..nu-mi plac copii..pff
ma gandisem si la designer de haine..nu stiu, ce o fi o fi
succes si tie la gasirea unui job! :*