| 123gabialexandra a întrebat:

Ce meserie ai putea avea in poliție sau SRI dacă ai terminat facultatea de matematica?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

In poliție om de serviciu!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Polițistul Garcea. La SRI faci o cerere și apoi dacă te acceptă te bagă în curs.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o pozitie, ca nu sunt profile compatibile si nu au nevoie de matematicieni la SRI

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca faci si masteratul si gasesti loc liber profesor universitar sau asistent. In politie nimic. La SRI doar daca ai "inclinatii".hee hee

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie la intrebarile repetate! Se considera spam si iti blocheaza contul.

| JungleHell a răspuns:

Mai degraba pe la SIE (spioni), lucrezi cu Cifrul de Stat - o chestie in care trebuie sa fii un maestru al matematicii.

| Brizbriz a răspuns:

Speri ca, cineva de aici a terminat matematica si apoi a fost interesat de politie/sri?
speri cam multe, la politie chiar nu cred ca ii intereseaza, la sri, poate, decriptari si alte "cioace"
asa ca in locul tau le-as da un telefon (la sri)... nu ai ce pierde

chiar a fost un serial - Numb3rs:
https://www.imdb.com/title/tt0433309/?ref_=nm_knf_i3

insa la un moment dat m-a calcat RAU pe coada, au sustinut ca nu se poate face un algoritm care sa genereze chestii absolut aleatoare, ori eu insumi sunt FOARTE in stare sa imaginez asa un algoritm, nu numai ca nu e mare lucru, dar e chiar foarte usor