| xAlecs a întrebat:

Ce meserie ar fi bine sa aleg? Pana acum nu m-am gandit si nu am nici o idee sad.

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Depinde de aptitudinile tale şi dorinţe. Dacă îţi place să înţelegi problemele oamenilor şi să cauţi o rezolvare la acestea te poţi face psiholog. Dacă eşti pasionat de medicină, doctor. Dacă îţi place lectura, vorba, apărarea dreptăţii te poţi face avocat. Dacă eşti interesat de animale şi de îngrijirea acestora, veterinar. Dacă ai destule informaţii culturale asupra unei materii (de exemplu istoria) te poţi face profesor. Mai sunt multe... îţi voi da o listă întreagă de meserii : http://adip.e5.ro/lista-meseriilor-in-romania-in-ordine-alfabetica/