| ANDREEA61541 a întrebat:

Ce meserie credeti ca este mai buna politist sau arhitect

Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Pai gandeste-te.Ca politist e mult mai interesant, dar trebuie sa fi mere pregatit si gata de actiune+ ca trebuie sa ai conditie fiyica si sa fi sanatos tun! In schimb ca arhitect e mai relaxant, dar e mult de munca si daca nu-ti place domeniul n-ai ce cauta acolo.Ca arhitect insa, se castiga mai bine decat ca politist.

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Politist, pentru ca sigur ai 'de lucru', si iesi repede la pensie. In plus, cred ca esti mai respectat. Dar depinde si de zona, trebuie sa fii idiot sa te faci politist prin Bucuresti... Eventual si intr-o zona rau famata.

| zurick a răspuns:

Niciuna. Ambele sunt la fel de proaste daca nu faci meseria cu placere, la fel cum ambele sunt la fel de bune daca le faci cu pasiune. Daca intrebi despre bani, ei chiar sunt cei mai importanti pentru slujba pe care o doresti?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Gropar sau vidanjor; ai permanent de munca

| m1dn1gh7 a răspuns:

E ca si cand ai intreba care ciorba e mai buna, cea de pui sau cea de vita. logic, care-ti place tie.

| Victor453 a răspuns:

Politist e riscant, iar arhitector e multa munca si e greu
este o alegere dificila, amindoua au minusuri si pluse

| Nevroza a răspuns:

Daca vrei sa ai o baza politist, dar daca vrei sa faci de placere, cu bani putini clar arhitect. Depinde cat talent ai ca eu cunosc arhitecti care primesc mai mult decat un politist, dar depinde cat de departe vrei sa ajungi. Politia e doar sa ai o baza, nu e chiar banoasa.

| BeSmart17 a răspuns:

Cred ca arhitect...asta e opinia mea deoarece cand esti arhitect poti sa creezi multe idei si e mai bine deoarece la politie trebuie sa stai dupa regulile lor...

| Radu_Cristescu_1942 a răspuns:

Politist si arhitect sunt profesii. Meserii sunt altele : croitor, zugrav, cizmar, etc.