| svenhassel13 a întrebat:

Ce meserie credeți că i se potrivește unui iubitor de cărți?

10 răspunsuri:
| StefanAdam a răspuns:

Bibliotecar, ceva angajat intr-o librarie sau anticariat.

| StrongHeart a răspuns:

La un moment dat te saturi sa citesti pe altii si simti nevoia sa te exprimi tu, plus ca asta nu prea poti sa faci daca nu esti citit, deci scriitor, daca ai astfel de inclinatii.

| Werrich a răspuns:

Tipografie, editura, archivist, anticar, recenzor de cărți, librar, bibliotecar, traducător.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Reviewer de carti, why not? Blogger, ziarist, editor.

| SporeBox a răspuns:

Bibliotecar, vanzator in librarie, scriitor, lucrator la o editura/tipografie

| MihaelaDart a răspuns:

Jurnalist, bibliotecar, editor, scriitor (daca ai pasiunea de a scrie)

| Pantagruel a răspuns:

Cartofor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La cazinou.

| sierra1 a răspuns:

N-ai spus ce cărți: de joc (poker) sau beletristică sau tehnice sau...

| mgtow a răspuns:

La fabrica de ziare merge