| random1620 a întrebat:

Ce meserie/meserii credeti ca as putea avea daca imi place sa fac liste, in special sa ma organizez si sa respecti programuri? (Tin sa mentionez ca ma pricep si la matematica, si putin, la arte/ personalizare de cateie si alte lucruri, daca va ajuta)

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spion.

| Catrice a răspuns:

*programe copilu'
Poate design interior, lucruri personalizare, doctor in matematica cine știe...

| random1620 explică (pentru Catrice):

Ce fel de programare?

| Catrice a răspuns (pentru random1620):

A, nimic doar corectam asta [respecti programuri]
Dar poți învăța programare daca îți place matematica.

| random1620 explică (pentru Catrice):

Nu pot sa zic ca-mi place dar pot sa zic ca ma pricep putin. Multumesc oricum!

| johnnny123 a răspuns:

Ti se pare ca "facutul de liste" este o specializare atat de clara incat sa dicteze o anumita profesie?

O lista inseamna o enumerare de lucruri.
Liste se folosesc in absolut toate domeniile. De la un savant de la NASA care face o lista cu componentele unui motor pana la o gospodina care face o lista cu ce trebuie sa cumpere de la piata.

| random1620 explică (pentru johnnny123):

Nu ma astept la un raspuns concret, de-asta am spus "meserii" ( la plural). Stiu ca nu este o specializare, dar m-am gandit ca ceva poate rezona, in special cu "organizarea timpului si/sau respectarea programului. Nu trebuie sa fi rau.

| Werrich a răspuns:

Organizatoare de nunți, botezuri, parastase, instalări de windows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contabil, manager, organizator de nunţi, botezuri, etc.

| Pantagruel a răspuns:

Gospodina, lucrator la Glovo, Takeaway, scriitor de acatiste, baiatul cu prezenta, secretara sau politist.

Succes!