| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserie pot sa ies dacă îmi place sa dau sfaturi? Răspundeți va rog, am mari probleme cu alegerea profilului de liceu si nu am niciun hobby sau vreo meserie care imi place

11 răspunsuri:
| IoanaRoman09 a răspuns:

Iti place sa dai sfaturi....hmmmmmm,pai nu stiu, poate psiholog? Da' vezi, ai grija sa nu ti se urce "democratia" la cap, vorba aia.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Poți încerca să intri pe profilul de științe sociale (asta la liceu) iar mai departe să urmezi Facultatea de psihologie dacă continuă să-ți placă? Succes

| anamariarot a răspuns:

Și eu ți-aș recomanda tot meseria de psiholog, dar îți recomand să faci chestionarul de interese tip Holland:
http://eprofessio.ro/......202015.pdf

Ai acolo instrucțiunile; sigur îți va fi de folos.

| Adry05 a răspuns:

As zice psiholog dar acolo e mult mai complexa treaba, trebuie sa schimbi complet gandirea unui om, nu doar sa-i dai un sfat de 2 secunde cum ai face de exemplu cu prietenii tai, asa ca lasa asta cu sfaturile ca un "hobby" pentru apropiatii tai si gaseste-ti alta cale pentru job. Plus ca piata asta bazata pe psihologie mi se pare si usor saturata.

| sierra1 a răspuns:

"Ce meserie pot sa ies dacă îmi place sa dau sfaturi?"

... sfătos, nu contează ce, doar să aibă prefixul ăsta

| Holiday a răspuns:

Popa. Ca astia sunt genul care habar n-au de niciunele, dar la sfaturi sunt primii.

| Panamax a răspuns:

Ii poti lua locul lui Ray aici pe TPU.

| ziftode a răspuns:

Consilier... DOOH!

| darrio2007 a răspuns:

La sfaturi ne pricepem toti, indiferent de ce facem in viata. Nu castigi bani cu sfaturi decat daca esti vreun psiholog.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Părerolog vorba lui Băsesculaughing România este o țară de părerologi.

| cristi202 a răspuns:

Consilier. Psiholog.
Dar sa stii ca nu e usor sa dai din gura 8 ore pe zi... happy
Mai bine uita-te mai bine in viata ta si vezi la ce te-ai pricepe sa faci, trebuie sa existe ceva, nu se poate sa nu te pricepi la nimic.