| bea_6905 a întrebat:

Ce meserie poti sa ai daca urmezi o facultate de relatii internationale?

3 răspunsuri:
| Ancestralsoul a răspuns:

Cel mai sigur poti ajunge purtator de cuvant la anumite institutii ale statului sau chiar si la firme private.Ambasador 1% sanse pe munca ta, daca ai relatii sus-puse ai sanse mai mari.

| Goblinoid a răspuns:

Cea mai buna optiune dupa terminarea acestef cacultati este sa devi diplomat(ambasador), ai un salariu imens, si o casa foarte mare in capitala tarii in care ai fost repartizat, dupa ce ai petrecut vreo 3-4 ani intr-o tara din africa esti repartizat in una europeana sau in america etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stewardesa